ZPRAVODAJ KOMISE MLÁDEŽE

Komise mládeže vydává Zpravodaj KM ze své schůze, která proběhla 13.4.2014 v Olomouci na TOP staršího žactva. Kdo má zájem, může si ho přečíst a případně zaslat své náměty nebo připomínky členům KM. Zpravodaj si můžete stáhnout zde : Zpravodaj komise mládeže_duben 2014.

16 komentářů

 1. Filip Král napsal:

  Zdravím, již několikrát jsem v minulé sezóně zmiňoval 2 body.

  1. bod – Termín KBTM aby se hrálo hlavně v sobotu, neboť žáci v neděli hrají okresní soutěže, když jsem to řekl vedení KM tak mě KM řeklo že se musí brát ohled na to, že některé děti v sobotu hrají fotbal, volejbal, basket apod.. Tak co na to říct?

  2. bod – Nechápu, proč byl měl automaticky vítěz KP je přímo na mistrovství mládeže? Dobře chápu to že je za to více bodů, ale to potom nemusím objíždět KBTM a stačí mě vyhrát 1 turnaj a jedu na MČR. Také se může stát že dítě je ten den nemocné a takhle. Započtěte 4 nejlepší výsledky z bodovaček + bodování z KP + TOP a první dva co budou mít nejvíce bodu by jeli na MČR. Je tady ovšem teď ten problém, že opět svaz nebude brát ohled na kraje a nominuje jenom 48 hráčů z republikového žebříčku, jakož se to stalo v loňské sezóně. Dále bych chtěl upozornit, že pokud se zavede i bodování RSST tak tady hrozí kolize s republikovým turnajem. A když už se započítává KBTM + TOP + KP + Okres proč se zde nezapočítá také republika, jak je to v jiných krajích?

  Děkuji a všem hráčům přeji na MČR co nejlepší výsledky v jednotlivcích, ale také ve čtyřhře a mixu.

  S pozdravem
  Filip Král

 2. Pavel Prázdný napsal:

  Velmi děkuji za zveřejnění nějakých informací…

  Chtěl bych přispět několika připomínkami:

  1. Souhasím s Filipem Králem, že nominace na MČR by se měla tvořit na základě výsledků za celou sezonu.

  2. Doporučuji vyjasnit nasazování na KP jednotlivců. Nejsem si jist, zda by se nemělo na tuto soutěž nasazovat vždy podle nejvyššího žebříčku. Neřeší to pravidla nebo soutěžní řád?

  3. Nebylo by vhodnější pro dívky sloučit jejich kategorie do chlapeckých tak, jako je to v jiných krajích. Vzhledem k malému počtu hráček si myslím, že hrát proti chlapcům by bylo pro děvčata přínosnějším.

  4. Satelitními turnaji máte na mysli turnaje v Havířově/Hluku a Topolčanech? Motivovat účast finanční podporou je věc chválihodná, ale osobně si myslím, že by bylo vhodnější podporovat hráče kraje při jejich účasti na běžných republikových turnajích než na těchto satelitech. Myslím si, že i vybojované body z těchto satelitů mají menší váhu v celkovém republikovém žebříčku.
  V loňské sezóně náš kraj reprezentovalo na republikové úrovni ca 20 hráčů. Proč uvedenou podporu nerozdělit raději mezi ně za jejich projevený zájem např. formou dresu Olomouckého kraje, něž dotovat tuto akci pro asi 9 hráčů?

  Děkuji za reakce na připomínky. Věřím, že se připojí více komentářů

  Hodně úspěchů na MČR
  Pavel Prázdný

 3. Zlamal Jaromír napsal:

  Dobrý den,
  chtěl bych reagovat na zasedání KM i komentářů.KS zásadně nesouhlasí z navržením KM a nebude ho respektovat a ani podporovat.Bohužel je navrženo jen to co vyhovuje členům KM,ne sportovcům.K jednání KM není nikdy pozván zástupce KS i když je přítomen na turnaji,jen proto,že má určitě jiný názor než členové komise mládeže.KS určitě má zájem podporovat mládež,ale je nutné rozhodnout na konferenci kterou.Jestli výkonostní,nebo zábavnou.Určitě jsou připomínky pana Krále i pana Prázdného důležité a správné.Jestli chceme,a to chceme v našem kraji zlepšit podvědomí o stolním tenise,musíme mít výsledky na celorepublikových akcích a toho můžeme dosáhnout jen společnou cestou.
  Hezký den.
  J.Zlámal

 4. Filip Král napsal:

  Dobrý den,
  ještě bych se chtěl svazu zeptat, proč se nehrají všechny věkové kategorie dohromady?

  Dvoustupňový (nejlepších 8 hráčů třístupňový – 2.a 3.st. také skupinový).
  Všichni prezentovaní hráči, jsou rozděleni do 16 – ti členných skupin, podle pořadí v aktuálním nasazovacím krajském žebříčku.(žebříček jednotlivých kategorií by se dal přepočítat a udělat jeden celý žebříček. Z toho pak vytáhnout celkové kategorie – mladší starší dorost )

  1.stupeň: skupinový – skupiny po 4 hráčích, v poslední výkonnostní skupině mohou být skupiny po 3–5 hráčích dle počtu prezentovaných.

  2.stupeň: se hraje vylučovacím systémem v jednotlivých „šestnáctkách“
  až do stanovení konečného pořadí. Jednotlivé „šestnáctky“ ve druhém stupni jsou vždy tvořeny 3.a 4.hráčem ze skupin „vyšší šestnáctky“ a 1. a 2.hráčem ze skupin „nižší šestnáctky“. V poslední výkonnostní skupině se mohou hrát v některých případech místo „pavouků“ skupiny.

  Všichni hráči, bez rozdílu výkonnosti odehrají zhruba 7 zápasů a to s hráči na stejné úrovni!

  PS: Většina krajů tento systém má, jestli dobře vím tak je to Zlínský a Moravskoslezský.
  Jistě chápu je to těžší na organizování a zpracování,ale pokud s tím máte problémy s organizací tak mám systém pro 48 hráčů, přičemž chlapců na Krajských bodovačkách jsem tak namátkou napočítal tak kolem 32 + – 5 hráčů.

  Pevně i když si myslím že naivně, se tímto názorem budete zabývat.

  Děkuji
  Filip Král

 5. M. Horák napsal:

  Přemýšlím, co znamená zkratka „KS“ v příspěvku předsedy VV KSST pana Zlámala. Napadá mě jen, že KS je krajský svaz. Pokud to tak je, pak je diskuse nad Zpravodajem komise mládeže z dubna 2014 zbytečná, protože „KS“ podle vyjádření předsedy Zlámala se Zpravodajem zásadně nesouhlasí, nebude ho respektovat ani podporovat …
  Ale možná jsem zkratku „KS“ špatně pochopil a vše je jinak.

 6. zlamal Jaromír napsal:

  Dobrý den,
  Pro pana Horáka.KS znamená krajský svaz,ale to neznamená,že diskuze je zbytečná.Bylo rozhodnuto,že pan Těžký má zpracovat podklady kolik by to mělo stát a tak jeko loni budou určeny finanční prostředky.Ne však na věci,které nejsou pro kraj.KM rozhoduje,tak,že je z toho patrné,že z toho má mít výhodu pouze určitá skupina lidí a to není pane Horák přípustné ani ve stolním tenise.Navíc KM nekomunikuje ze svazem,ale i tak je to na stránkách svazu,aby se o tom mohlo diskutovat.Zatím to vypadá,že se nediskuteje,ale zase se napadají jen lidé.Což není správné.S takovým postojem se nikdy nemůžeme posunout dopředu a pouze rozeštvávat lidi.To chcete a je vaším posláním?
  Pan Král má určitě velkou pravdu v tom,že musí dojít k reorganizaci bodovacích turnajů.Hráči nejezdí na tyto turnaje ne jen,že si nezahrají,ale i proto,že podmínky na bodovocích turnajích jsou velmi špatné.Není za stolem vidět.hrací prostor nesplňuje pravidla.Občerstvení není na patřičné úrovni.Jsme jeden z posledních KS,který za tuto službu platí,avšak nedostáváme za to,to co zaplatíme.Vyzívám touto cestou jeko trenér KM,aby začala pracovat v prospěch stolního tenisu,aby začala diskutovat s trenéry o změnách.Jestli se tak nestane,tak naše talentovaná mládež nebude moci dobře hrát a brzy ukončí karieru.Máme na mistrovství ČR mladších žáků největší zastoupení ze všech krajů.Je tedy naší povinostní s mládeží pracovat,minimálně jako doposut.
  J.Zlama
  trenér

 7. zlamal Jaromír napsal:

  DObrý den,
  je vůbec někdo z KM,kdo to čte?A bude někdo z KM odpovídat?Nebo KS nefunguje?
  J Zlámal
  trenér

 8. Filip Král napsal:

  Dobry den,
  také by mě zajímalo co na to KM odpoví jak bude reagovat? Jestli KM není schopna odpovědět, na tož pak něco kloudného vymyslet, tak jsem ochotný předložit na konferenci krajského svazu stolního tenisu Olomouc předložit plány, žebříčky, prospekty, ale také systém krajských turnajů mládeže. Tedy pokud KM nemá jiné jiné plány?
  Jak píše pan Zlámal jsem opravdu v mladších žácích kraj, který má nejvíc hráčů na MČR mladšího žactva. Ještě s Olomouckým krajem má po sedmi hráčích ( Moravskoslezský a Jihomoravský kraj ). Jinak takové kraje kde jsou střediska jako je Zlín, Praha, Hradec jsou již za námi, ale pokud nebudeme něco s touhle situací dělat, tak se to obrátí. Viz dorost a starší žáci- jen 2 hráči a to ještě z kraje. Pokud by nebylo nějakých světlých výsledků na republikách a žebříčkových turnajích ( Lukáš Veigl 2 v jednotlivcích na republice v Hostinné, a 1 místo ve čtyřhře nejmladších žáků dvojce Kadlčík s Grmelou + další výsledky z loňských turnajů mládeže nejmladších a starších žáků) tak jediný úspěch na MČR je 3 místo Honzy Boháče ve čtyřhře s Posteltem, jestli si dobře pamatuji před lety.

 9. michal napsal:

  Rád bych všechny ubezpečil, že komise mládeže KSST OLOMOUC pracuje ve prospěch všech v olomouckém kraji a má koncepci své práce. KM bere na vědomí všechny náměty a připomínky. Také chci upozornit, že pan Zlámal nemluví za celý krajský svaz, ale vyjadřuje pouze své osobní názory. Chtěl bych proto pozvat všechny zájemce na jednání VV KSST OLOMOUC, které se uskuteční ve čtvrtek 29. května v Olomouci od 14:00 hodin. Zde se mohou probrat náměty a připomínky reálně.

  Přeji všem pěkný den.
  Michal Těžký
  předseda KM a člen VV KSST OLOMOUC.

 10. Zlamal Jaromír napsal:

  Dobrý den pane Těžký.Dobře víte.že KS odmítl vaše návrhy,tak proč píšete,že je to mé stanovisko.Navíc jste dostal úkol,který jste ještě neprovedl.Nevím co zo hrajete za hru.Jste součástí KS.
  Další mé komentáře jsou jako trenéra mládeže a ty také nerespektujete.Vím,že nepracujete z mládeží a to je chyba.Asi.Určitě.Telefony zásadně nezvedáte.
  J.Zlámal
  trenér i předseda KS

 11. Zlamal Jaromír napsal:

  Dobrý den pane Těžký.Dobře víte.že KS odmítl vaše návrhy,tak proč píšete,že je to mé stanovisko.Navíc jste dostal úkol,který jste ještě neprovedl.Nevím co to hrajete za hru.Jste součástí KS.
  Další mé komentáře jsou jako trenéra mládeže a ty také nerespektujete.Vím,že nepracujete z mládeží a to je chyba.Asi.Určitě.Telefony zásadně nezvedáte.
  J.Zlámal
  trenér i předseda KS

 12. Jiří Brzokoupil napsal:

  Dobrý den, nechtěl jsem vstupovat do diskuze protože je nejlepší vše probrat osobně jak píše pan Těžký. Ale chtěl bych také něco napsat.
  Pane Zlámal, nesouhlasím ze závěrem že děti nejezdí na turnaje že osvětlení
  a podmínky atd. nejsou dostatečné. Dobře víme že stolní tenis není sportem
  kde můžeme dosáhnou určité kvality herny atd.Děti v dnešní době mají i jiné zájmy, bohužel. Vždy záleží na vedoucím či trenérovi také i financích jestli na turnaj pojede. Sám víte jako trenér, ale jak vím
  hráči s DDM které momentálně vedete na turnaje kraje nejezdí. Je to škoda,
  jak se mají ostatní zlepšit? Sám dobře vím, jeden hráč z DDM u nás chodil na tréninky A družstva a jelikož jste nechtěl aby k nám již chodil(respektuji Váš názor) tak ani o turnajích nevěděl a to chodil pouze k vám. Všichni dobře víme že v Olomouci jen díky DDM vzniklo spousta hráčů kteří hrají stolní tenis. Doufám že se nejde v budoucnu více hráčů čí vedoucích jako na DDM. Všichni asi víme že skoro pro všechny z nás se jedná o funkci trenéra či vedoucího funkci dobrovolnou.
  Jiří Brzokoupil

 13. Zlamal Jaromír napsal:

  Dobrý den pane Brzokoupil,
  přečetl jsem si všechny své komentáře a nikde jsem se o DDM nezmínil.To jste četl asi od někoho jiného.Nevím jestli děti,které trénují v naší skupině nevědí o bodovacích turnajích,když se jich i se mnou účastní.Jestli se jedná o hráče s jiných klubů,kteří u mě trénují,tak ti to také vědí avšak jejich ůčast či neůčast zajišťuje jejich klub.Co se týká bodovacích turnajů svůj názor nezměním i kdyby jste mě ukamenoval.Asi jste nebyl v jiných krajích se podívat.Já bohužel ano a vypadá to tam úplňe jinak.Co se týče prostředí i organizace.Možná by nebylo špatné si někdy někam zajet a neříkat,že to v stolním tenise nejde.Vy říkáte,že je lepší si to říct z očí do očí a ne si psát,ale kde?Na turnaje i KP nejezdíte a když ano máme tam každý své povinosti.Jsem rád,že nějaká diskuze vůbec existuje.Jen ta nám pomůže zlepšit stolní tenis v našem kraji.Talenty máme.Jen s nimi nedokážeme pracovat.A to je problém trenerů a funkcionárů.Nikoho jiného.Ne talentů,který špatné vedení a návyky vrhnou do podprůměrnosti.Jestli v našem kraji nechceme špičkové stolní tenisty,tak nic neměňme?To je můj poslední komentář a již se na tuto stránku nebudu dívat.
  J.Zlámal
  trenér

 14. Filip Král napsal:

  Zdravím,
  pevně doufám, když je jednání VV KSST OLOMOUC v tak vynikající den a ještě lepší hodinu tak pošlete aspoň pozvánku jako v loni.

  Jinak,
  přeji všem hráčům Olomouckého kraje, aby uspěli lépe na MČR mladších žáků než starší žáci a ještě líp než dorostenci.

  Děkuji
  Filip Král

 15. Pavel Prázdný napsal:

  Dobrý den,

  rozhodně souhlasím s návrhem, že situace s naší mládeží by se měla projednat formou otevřené diskuse, a to reálně, ne pouze touhle formou. Jenom si nejsem jistý, zda je vhodné to uskutečnit během řádného zasedání VV KSST Olomouc. Dokáži si představit, že účast nečlenů VV na jednání může být pro neinformované členy VV problémem a příchozí „komentátoři“ by nemuseli být k jednání přizváni. Dovolím si proto výkonnému výboru navrhnout, aby na tomto zasedání VV KSST Olomouc oficiálně navrhl místo a rozumný čas, kde by byla možnost situaci projednat. Jsem přesvědčen, že jsou mezi námi lidé, kteří mají chuť se sejít a otevřeně se na téma mládeže bavit…
  Navíc bych chtěl pogratulovat mladším žákům za jejich výkony na MČR ve Vlašimi.

  Děkuji
  Pavel Prázdný

 16. Filip Král napsal:

  Dobrý den,

  v první řadě bych chtěl poblahopřát medailistům na MČR žáků. Petrovi Olejníkovi k té nejcennější zlaté medaili ve čtyřhře. Lukáši Veiglovi za 3 místo také ve čtyřhře a také Daliborovi Skopalovi za 3. místo v mixu. Jsou to sice úspěchy ve čtyřhrách, bohužel ne v jednotlivcích, ale i takhle Olomoucký kraj na stupních vítězů.

  Dále bych chtěl připomenout věty které zde napsal pan Těžký:
  „Chtěl bych proto pozvat všechny zájemce na jednání VV KSST OLOMOUC, které se uskuteční ve čtvrtek 29. května v Olomouci od 14:00 hodin. Zde se mohou probrat náměty a připomínky reálně.“
  Chtěl bych říct že je něco po 12 hodině a nikdo mě nekontaktoval konkrétněji. Poslal jsem proto svůj návrh na organizaci KBTM 2014/2015 představitelům kraje.

  Pevně doufám, že si i tento můj návrh přečetli a budou se tím zabývat.

  Děkuji
  Filip Král

Napsat komentář